Gdzie na wakacje w październiku?

Gdzie na wakacje w październiku?

Końcówka roku to dla wielu branż jedyny moment na zwolnienie tempa. Niestety problem jest taki że pogoda w październiku i listopadzie nie sprzyja wakacjom. Dlatego osoby urlopujące w tych miesiącach bardzo często korzystają z uroków ciepłych krajów. Niestety nie każdy lubi co roku odwiedzać te same miejsca. Co wybrać aby wycieczka była udana? Oto kilka ciekawych propozycji.

Sycylia

To miejsce warte odwiedzenia nie tylko dla miłośników historii o włoskiej mafii. Przede wszystkim należy pamiętać, że Sycylia to największa wyspa Morzą Śródziemnego. Przez wielu nazwana Wyspą Słońca. Przydomek ten zawdzięcza największą ilością słonecznych dni w Europie. Średnia temperatura na wyspie w październiku oscyluje w okolicach 20 stopni. To idealny wybór dla ludzi lubiących kontrasty.

Malaga

Hiszpania w październiku? Ktoś pomyśli co za oryginalny pomysł. Zanim jednak zaczniesz krytykować sprawdź, co Malaga ma do zaoferowania. Średnia temperatura miasta w październiku wynosi 21 stopni. Jest to świetny wybór dla ludzi wrażliwych na sztukę. W Maladze urodził się Pablo Picasso. Jego obecność czuć w każdym zakątku miasta.

Saranda

Albania to kraj egzotyczny. Nie chodzi tu o jego uwarunkowania naturalne. Dla wielu polaków to kraj, który głównie kojarzy się pewnym gangiem niż miejscem, w którym można ciekawe spędzić czas. Saranda to legendarne miasto położone na Morzem Jońskim. Wybór tego miejsca na odpoczynek polecam ludziom, którzy lubią odkrywać zaskakujące miejsce. Powiem tylko, że w okolicach miasta znajduje się Niebieskie Oko Syri Kalter. Krystalicznie czyste źródło płynące prosto z gór.

Podsumowanie

Mam nadzieje, że te trzy wyżej wymienione miejsca pomogą wam odpowiedzieć na pytanie gdzie na wakacje w październiku? Ja od siebie mogę dodać tylko tyle, że Malta jesienią też jest piękna. Pamiętaj, że wyjazd planuj pod kątem swoje osobowości. Niezależnie od tego czy będzie to weekendowy city break czy dziesięciodniowy urlop. Wakacje planuj dla siebie bo to czas, który jest przede wszystkim odpoczynkiem. Wierzę że wybierzecie z głową. Pozdrawiam!

Close
Menu